pieniąszki

Tagi: pieniążki

o biedzie (o tej umysłowej będzie później)

ile biedny uczyciel zarabia? no mało. albo jeszcze mniej. niesitotne i pomijane, że to praca przez 1/3 roku na 1/2 etatu. nieistotne,że uczuciel pracuje w 2 czy 3 a nawet 4 szkołach. istotne jest to, że jest biedny. to dogmat ktorego nie obali się nawet poprzez zacytowanie " słychaj, a ci nauczyciele to naprawde tak mało zarabiaja?" nie odpowiem. wyjdz na parking. te stare rzęchy to auta adm. i obsługi. te nówki salonowe to ich.

zajęcia, lekcje. malo. korepetycje - nieopodatkowane (i się zacznie wycie). każdy dorabiając sobie czy to na umowę zlecenia czy o dzieło odprowadza składki. ale nie oni. kasta uprzywilejowana. wiecznie niezadowolona. korepetycje to jedno....a czy ....a wie ktos ile zarabia biedaczek za sprawdzanie prac?

otóż od 700 zł do prawie 2500 zł za 2 dni pracy. (kwoty z rozporządzenia)

ze strony rp.pl:

Stawka wyliczana jest na podstawie minimalnej pensji nauczyciela dyplomowanego. W 2019 r. będzie to 3483 zł.Rozporządzenie określa, że kwota wynagrodzenia dla egzaminatora za jednego zdającego egzamin ósmoklasisty z języka polskiego wynosi 0,559 proc. stawki, matematyki 0,354 proc., języka obcego nowożytnego 0,354 proc. oraz przedmiotu do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii – 0,354 proc.

Z kolei egzaminatorzy gimnazjalni otrzymują: za część humanistyczną 0,285 proc., matematyczną 0,212 proc., a języka obcego na poziomie rozszerzonym – 0,212 proc. stawki.

Ci, którzy sprawdzają prace maturalne, otrzymają za język polski i język mniejszości narodowych 0,923 proc., matematykę 0,627 proc., język obcy nowożytny  0,386 proc., za pozostałe przedmioty 0,790 proc. stawki.

bieda. bieda.bieda. umysłowa. bo jak widac finansowo to uczyciele zarabiają ...